In-Memory-I-am

Úvodní výstava In-Memory-I-am se soustředí na reflexi paměti jako procesu ukládání informací. Funkce paměti je často nedostatečná a zachované infomace ...

Více >
Noc světa
Dílo

Zbyněk Baladrán / Noc světa >

Zbyněk Baladrán se fenoménem paměti zabýval ve své tvorbě řadu let zcela systematicky. V centru jeho zájmu stály především mechanismy ukládání a uchovávání otisků reality, ať již na bázi paměti individuální nebo celospolečenské, a jejich selektivní, subjektivními vlivy determinované fungování.
Klatov
Dílo

Pavla Sceranková / Klatov >

Pavla Sceranková pracuje s nalezeným archivním materiálem svého děda. Autorský sestřih umělkyně představuje amatérské záznamy, které vznikaly průběžně od poloviny padesátých do konce šedesátých let minulého století ve vesničce Klatov poblíž Košic.
Dvojník
Dílo

Ján Mančuška / Dvojník >

Mančuška uvádí diváka přímo do děje prostřednictvím paralelních výpovědí dvou mužských postav, které spolu nemají zdánlivě nic společného.
Villa?
Dílo

Mark Ther / Villa? >

Dvanáctiminutový film Marka Thera Villa? je nejnovějším autorovým počinem, prvním od okamžiku, kdy se stal laureátem Ceny Jindřicha Chalupeckého.
Už šedesát let je mi třicet
Dílo

Adéla Babanová / Už šedesát let je mi třicet >

Autorka se dokumentární výpovědí o nestárnoucí herečce Evě Weber dotýká problematiky času a jeho popření. Úsměvným způsobem poukazuje na odvěkou lidskou touhu po nesmrtelnosti, věčné kráse a mládí.